ادامه اعتراضات ضدنژاد پرستی در نیویورک، فیلادلفیا و آتلانتا


در ادامه اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا، دهها هزار نفر در شهرهای نیویورک، آتلانتا و فیلادلفیا به خیابانها ریختند و علیه رویکرد پلیس آمریکا تظاهرات کردند.

6/15/2020 7:35:24 AM
کد خبر: 4310

به گزارش سارنا به نقل از فارس، در ادامه اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا، مردم برخی از شهرهای این کشور از جمله در آتلانتا، فیلادلفیا و نیویورک دوباره در خیابانها تجمع کردند. 

تصاویر منتشر شده در منابع آمریکایی نشان می‌دهد که در منطقه بروکلین در نیویورک دهها هزار نفر در این تظاهرات شرکت کرده‌اند. بسیاری از تظاهرات کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی بر شعارهای اخیر خود مانند «جان سیاه پوستان مهم است» تاکید کردند. 

اعتراضات در نیویورک در حالی انجام می‌شود که «اندرو کومو» فرماندار نیویورک تهدید کرده است که  در صورت ادامه نقض محدودیتهای ضد کرونا ممکن است برخی از مناطق این شهر را دوباره قرنطینه کند. 

وی همچنین از معترضات به نژادپرستی خواسته است که سریعا تست کرونا بدهند.

در شهر آتلانتا در ایالت جورجیا نیز که روز شنبه در اعتراض به کشته شدن یک جوان سیاه پوست دیگر شاهد اعترضات گسترده و خشونت پلیس علیه معترضان بود، روز یک شنبه نیز هزاران نفر در خیابانها حضور یافتند و به رفتارهای سرکوبگرانه و نژادپرستانه پلیس آمریکا اعتراض کردند. 

اعتراضات در آتلانتا در روز یک شنبه در حالی آغاز شده است که رئیس پلیس این شهر در واکنش به کشته شدن «ریشارد بروکس» از سمت خود استعفا کرده است. 

شبکه سی ان ان روز یک شنبه گزارش داد که در جریان اعتراضات روز شنبه در آتلانتا حداقل ۳۶ نفر بازداشت شده‌اند. 

شبکه سی بی اس نیز گزارش داد که صدها نفر در فیلادلفیا با دست داشتن پلاکاردهایی که روی آن اسامی سیاه پوستانی که به دست پلیس آمریکا کشته شده‌اند خواستار پایان دادن به رویکرد نژادپرستانه در این کشور شدند.

معترضان همچنین روی خیابان با خط درشت نوشته‌اند «همین حالا به نژادپرستی پایان دهید..» 

نظر بدهید


نام:


ایمیل:


موضوع:


توجه: دیدگاه هایی که حاوی توهین و تهمت و یا فاقد محتوایی که به بحث کمک میکند باشند احتمالا مورد تایید قرار نمیگیرند.