پیام تسلیت رئیس شورای علمای شیعه افغانستان

آیت‌الله هاشمی شاهرودی نمونه کم‌نظیری در فقه و اصول آن بود


در پیام تسلیت رئیس شورای علمای شیعه افغانستان در پی ارتحال آیت‌الله شاهرودی آمده است: ملازمت و همراهی طولانی ایشان با مرحوم آیت الله العظمی سید محمد باقر صدر، از او فقیهی ژرف‌نگر و نمونه‌ کم‌نظیری در فقه و اصول فقه ساخته بود.

12/26/2018 9:58:59 AM
کد خبر: 670

به گزارش سارنا به نقل از سایت افغانستان خبرگزاری فارس، در پی ارتحال آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، آیت‌الله محمد آصف محسنی، رئیس شورای علمای شیعه افغانستان، پیام تسلیتی صادر کرد که متن آن به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

با تأسف و تاثر عمیق خبر ارتحال عالم بزرگوار و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران، جناب آیةالله آقای حاج سیدمحمود هاشمی شاهرودی را دریافت کردیم. اینجانب این ضایعه بزرگ را به ملت خردمند ایران و حوزه‌های علمیه نجف و قم و افغانستان و سایر علمای کشورهای اسلامی تسلیت عرض می‌کنم.

ملازمت و همراهی طولانی ایشان با فقیه نام آور معاصر مرحوم آیت الله العظمی سید محمد باقر صدر، از او فقیهی ژرف‌نگر و  نمونه‌ کم‌نظیری در فقه و اصول فقه ساخته بود.

اینجانب تلاش‌های علمی و خدمات عدلی - قضایی آن مجتهد آگاه را می‌ستایم و از خداوند می‌طلبم روح او را غریق رحمت و رضوان خود نماید و به بازماندگان و بیت ایشان صبر و اجر عنایت کند.

محمد آصف محسنی

رئیس شورای علمای شیعه افغانستان

کابل - ۴ جدی ۱۳۹۷

به گزارش فارس، آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران پس از تحمل یک دوره سخت بیماری روز گذشته دعوت حق را لبیک گفت.

نظر بدهید


نام:


ایمیل:


موضوع:


توجه: دیدگاه هایی که حاوی توهین و تهمت و یا فاقد محتوایی که به بحث کمک میکند باشند احتمالا مورد تایید قرار نمیگیرند.


کد امنیتی