دادستان کل کشور اعلام کرد؛

آماده پیگیری حقوق آسیب دیدگان حادثه اتوبوس دانشجویان هستیم


دادستان کل کشور گفت: دستگاه قضا این آمادگی را دارد که حقوق آسیب دیدگان حادثه اتوبوس دانشجویان را پیگیری کند. اگر کسی هم قصوری داشته باشد، برابر موازین با آن برخورد می شود.

1/2/2019 9:12:10 PM
کد خبر: 765

به گزارش سارنا به نقل از مهر، حجت‌الاسلام محمد جعفر منتطری بعد از ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه حادثه دانشگاه آزاد باید از همه ابعاد بررسی شود، گفت: اگر کسی یا کسانی در پدید آمدن حادثه قصوری داشتند باید شناسایی‌ و با انها برخورد شود.

وی با بیان اینکه باید این حادثه، عبرتی شود،گفت: مسولان دانشگاه و کسانی که باید، از این حادثه درس بگیرند.‌از دست دادن جوانان تلخ است.

دادستان کل کشور با بیان اینکه یکی از معاونین دادستانی اعلام می کرد دانشگاهی مشابه واحد علوم و تحقیقات در یکی از استان ها داریم، گفت: مسولان باید هم نواقص این واحد اخیر و سایر واحدهایی که مشکل دارند را حل کنند.

وی افزود. مصدومان این حادثه حقوقی دارند که از لحاظ قانونی باید مورد توجه قرار گیرد.دستگاه قضا این آمادگی را دارد حقوق آسیب دیدگان را پیگیری کند. اگر کسی هم قصوری داشته باشد برابر موازین با آن برخورد می شود.

منتظری ضمن اشاره به بازدید اخیر از محل حادثه، گفت: به نظرم رسید برخی از مطالبات دانشجویان، مطالبات به حقی است که باید بررسی شود. هم دانشگاه و هم نیروی انتظامی در کنار قوه قضائیه این قضیه را پیگیری می‌کنند.

وی با بیان اینکه نشانه هایی را در آنجا دیدم، گفت: عدهای به دنبال این هستند از این حادثه پلی برای رسیدن به اهداف خود درست کنند. شاهدیم که کوچک ترین حادثه‌ای که دشمن می تواند از آن استفاده کند، موج سواری درست می کند. از تجمع چند ده نفره، موجی راه انداخته و حتی از آرشیو استفاده کنند و در نهایت رسوا شده و تکذیب می کنند.

دادستان کل کشور خطاب به آسیب دیدگان حادثه گفت: حتما می دانند که دشمن به دنبال ای است که از این حوادث استفاده کنند. وقتی جریان های سیاسی می ببیند که دشمن به دنبال سواستفاده است، اجازه این فرصت را ندهند. قراینی در دانشگاه دیدم که هر چند اندک بودند اما عده کمی به دنبال بهانه تراشی برای دشمن بودند.

 منتظری تصریح کرد: خداوند به مسولان تدبیری بدهد تا برای رفع مشکلات، قدم بردارند.

 داستان کل کشور با بیان اینکه پلیس و پزشکی قانونی از منظر خودشان گزارشی دادند، گفت: ممکن است این گزارش‌ها به دادگاهی برود و مجدد به کارشناسی ها اعتراض شود. زمانی که دادگاه به نتیجه نهایی رسد و میزان قصور را به طور دقیق یابد، نظر نهایی است. الان آنچه که پلیس یا پزشکی قانونی بگوید، به عنوان نظر نهایی نیست.

نظر بدهید


نام:


ایمیل:


موضوع:


توجه: دیدگاه هایی که حاوی توهین و تهمت و یا فاقد محتوایی که به بحث کمک میکند باشند احتمالا مورد تایید قرار نمیگیرند.


کد امنیتی