تراشه جدید اینتل برای افزایش سرعت رایانه‌ها و کاهش مصرف باتری


اینتل مدل جدیدی از تراشه تایگر لیک را تا پاییز امسال عرضه می‌کند که نه تنها عملکرد رایانه‌های شخصی را افزایش می‌دهد، بلکه عمر باتری‌ها را نیز بیشتر می‌کند.

8/17/2020 7:40:30 AM
کد خبر: 4666

به گزارش سارنا به نقل از مهر و به نقل از سی نت، تراشه یادشده که نسل یازدهم تراشه‌های اینتل محسوب می‌شود اجرای بازی‌های رایانه‌های پیشرفته و نیز برنامه‌های نرم افزاری پیچیده را تسهیل می‌کند و از خالی شدن سریع شارژ باتری‌های رایانه‌ها نیز جلوگیری می‌کند.

اینتل در سال‌های اخیر با رقبای فراوانی در زمینه تولید تراشه‌های پیشرفته مواجه شده که از جمله آنها می‌توان به ای ام دی، کوالکوم، آی آر ام و حتی اپل اشاره کرد. اینتل پیش از این قصد داشت تراشه‌های جدید خود را تا تابستان عرضه کند که حالا این کار تا پاییز امسال به تعویق افتاده است.

شرکت اینتل فناوری جدیدی را برای ارتقای پردازنده‌های گرافیکی موسوم به Xe ابداع کرده که البته هنوز در مورد جزئیات فنی آن اطلاع رسانی نکرده است.

تراشه‌های جدید تایگر لیک از استانداردهای تاندربلت ۴ و یو اس بی ۴ پشتیبانی می‌کنند که تبادل سریع‌تر داده‌ها با رایانه‌های شخصی از این طریق ممکن می‌شود. همچنین فناوری امنیتی جدیدی به تراشه‌های مذکور موسوم به سی ای تی افزوده شده که نفوذپذیری این تراشه را کاهش می‌دهد. یک سیستم هوش مصنوعی برای تبدیل صوت به متن هم در تراشه‌های جدید تایگرلیک وجود دارد.

 

نظر بدهید


نام:


ایمیل:


موضوع:


توجه: دیدگاه هایی که حاوی توهین و تهمت و یا فاقد محتوایی که به بحث کمک میکند باشند احتمالا مورد تایید قرار نمیگیرند.