مرامنامه

به نام خدا

هرگاه صحبت از سرمایه های ایرانی می شود ، ذهن ها تنها به سمت بخشی از این سرمایه ها می رود که بیشتر در سرمایه های مادی خلاصه می شود .

سرمایه ایرانی که توجه به آن یکی از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری هم بوده است ، اصلی ترین و مهم ترین داشته ای است که استفاده از آن باعث رشد و تکاپوی کشور می گردد. شناسایی این سرمایه ها کار بسیار گسترده ای است ، زیرا سرمایه های کشور ما بسیار گسترده است .

سرمایه های ایرانی را باید در تمام ابعاد این کشور جستجو کرد و آن را در دو شاخه بسیار مهم دید که یکی سرمایه های معنوی و دیگری سرمایه های مادی است .

قطعاً از نظر معنوی ، ما دارای سرمایه های عظیمی هستیم که اصلی ترین آن دین و مذهب ما یعنی همان اسلام و مذهب غنی تشیع است که با گذشت بیش از 1400 سال در نهاد جامعه و افراد ایرانی نقش بسته است . در واقع اسلام و ایران ، اهل بیت و ایران ، فرهنگ اسلامی و فرهنگ ایرانی از یکدیگر جداشدنی نیستند . بی شک سرمایه بزرگی که اسلام در اختیار ما قرار داده است تنها راه سعادت و خوشبختی جامعه ایرانی است که مهم ترین ثمره آن پیروزی انقلاب اسلامی به دست مردم ایران و رهبری امام راحل (ره) بود .

در سایه همین اسلام و انقلاب عزیز بود که سرمایه ولایت فقیه نصیب ملت ایران شد که بزرگترین ارمغان انقلاب مردمی ایران است . در سایه ولایت فقیه می توان مکتب اهل بیت را در جامعه نهادینه کرد و دستورات آن بزگواران را اجرا نمود و خود را برای آن حکومت جهانی وعده داده شده از سوی خدا که همان حکومت بقیة الله (عج) است آماده نمود .

دموکراسی در سایه اسلام از بزرگترین ثمرات انقلاب اسلامی و سرمایه ای بزرگ برای ایران است .

دفاع مقدس یکی از بزرگترین سرمایه های ایران است که به برکت خون شهیدان به دست آمد و معارف عمیق و ارزشمندی چون فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه ما رواج داد .

تاریخ پرافتخار این مرز و بوم یکی دیگر از سرمایه های ایرانی است ، چه تاریخ قبل از اسلام و چه تاریخ بعد از اسلام که درس حکومت داری است و دارای فراز و فرودهای بسیار زیاد و آموزنده ای است .

در متن همه این سرمایه های معنوی ، مردم ایران قرار دارند که با مجاهدت و ایثار و ازخودگذشتی خود و با کمک خداوند یگانه این سرمایه های ایرانی را بدست آورده اند .

استعداد جوانان ایرانی در سایه تجارب بسیار با ارزش انقلاب اسلامی که بدست پدران و مادران و نسل اولی های انقلاب رقم زده شد یکی از مهم ترین سرمایه های این کشور است . همچنین مدیران و متخصصان قدیمی در کنار جوانان دانشمند و متخصص ، از سرمایه های بزرگ ایرانی هستند .

علما و مراجع عزیز و حوزه های علمیه ، اساتید متعهد دانشگاهی ، دانشجویان و جوانان انقلابی و نهادهای ارزشمند اسلامی و انقلابی از سرمایه های با ارزش ایران هستند . تجربه سیاسی انقلاب اسلامی راهگشای مسیر آینده کشور در راه توسعه و پیشرفت ، از سرمایه های با ارزش ایرانی است .

سرزمین پهناور ما از نظر مادی نیز دارای سرمایه های عظیمی است ، منابع طبیعی ما از نفت و گاز و معادن مختلف گرفته تا جنگل ها و کوه ها و دریاها ، کشور ما را جزء ثروتمندترین کشورهای جهان قرار داده است .

سرزمین ایران با چهار فصل مختلف ، فرصت کشاورزی متنوعی را برای ما ایجاد کرده است . موقعیت ایران در جغرافیای جهان ، خود سرمایه با ارزشی است که در کنار دیگر سرمایه های طبیعی و مادی باعث شکوفایی هرچه بیشتر اقتصاد ایران خواهد شد .

توجه همه جانبه به سرمایه های ایرانی ، عزمی جزم و اراده ای ملی را می طلبد تا با بهره گیری از تمام این سرمایه ها بتوان کشور ایران را به اوج پیشرفت های معنوی و مادی و در یک کلام جامعه ایرانی را به مدینه فاضله و ایده آل رساند .

شبکه خبری سرمایه ایرانی (سارنا) ، در سایه این هدف عالی و در پی تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از سرمایه های ایرانی ، تأسیس گردید و تمام تلاش دست اندرکاران آن اطلاع رسانی دقیق و تحلیل های جامع و کامل و پرداختن به تمام ظرفیت ها و سرمایه های ایرانی است .

به امید ایرانی آباد .