پس از عدم ایجاد عوارض در بدن؛

نتایج موفقیت آمیز واکسن کرونای روسیه در «لنست» منتشر شد


واکسن کووید ۱۹ روسیه در آزمایش بالینی اولیه در بدن ۷۶ شرکت کننده عوارض شدیدی به وجود نیاورده و به تولید آنتی بادی منجر شده است.این نتایج در نشریه لنست منتشر شده است.

9/5/2020 10:54:10 AM
کد خبر: 4761

به گزارش سارنا به قل از مهر و به نقل از پرس اسوسیشن، نتایج اولیه آزمایش بالینی واکسن کووید ۱۹ روسیه نشان می‌دهد پس از تزریق آن هیچ عوارض شدیدی در بدن دریافت کنندگان به وجود نیامده است. همچنین این واکسن به ایجاد واکنش ایمنی در بدن آنها منجر شده است.

طبق گزارش ۲ فاز اولیه آزمایش بالینی واکسن کرونای روسیه روی ۷۶ دریافت کننده، ۲فرمول خاص از این واکسن دو مرحله‌ای ایمنی مناسبی دارد و پس از ۴۲ روز تزریق هیچ عارضه جانبی شدیدی در داوطلبان رصد نشد.

نتایج آزمایش بالینی واکسن کووید ۱۹ روسیه در نشریه لنست منتشر شده و نشان می‌دهد پس از ۲۱ روز آنتی بادی در بدن تمام شرکت کنندگان به وجود آمد.

نتایج ثانویه این آزمایش بالینی نیز حاکی از آن است که واکسن در ۲۸ روز واکنش سلول‌های تی (T) را به وجود می‌آورد.

این تحقیق یافته‌های دوفاز کوچک ۱/۲ آزمایش بالینی واکسن را در بردارد که ۴۲ روز طول کشیده است.

یکی از این آزمایش‌ها فرمول واکسن منجمد و دیگری شامل فرمول واکسن لیوفیلیزه را بررسی کرده است. فرایند لیوفیلیزه در حقیقت خشک‌کردن انجمادی است که از آن برای افزایش مدت نگهداری مواد غذایی و دارویی و همچنین آسان کردن حمل و نقل آن‌ها استفاده می‌شود.

پیش بینی می‌شود از فرمول منجمد واکسن برای واکسیناسیون وسیع از طریق زنجیره‌های فعلی تامین ذخایر واکسن در جهان استفاده شود.

واکسن لیوفیلیزه نیز برای مناطق دورافتاده توسعه می‌یابد زیرا ماندگاری بیشتری دارد و می‌توان آن را در دمای ۲تا۸ درجه سانتیگراد نگهداری کرد.

این واکسن دو مرحله‌ای شامل دو وکتور آدنو ویروس است که برای تولید پروتئین اسپایک SARA-CoV-۲ اصلاح شده‌اند.

 شیوا سعیدی قوی اندام

نظر بدهید


نام:


ایمیل:


موضوع:


توجه: دیدگاه هایی که حاوی توهین و تهمت و یا فاقد محتوایی که به بحث کمک میکند باشند احتمالا مورد تایید قرار نمیگیرند.