خشایار الوند درگذشت


خشایار الوند فیلمنامه نویس موفق کشورمان که بیشتر مخاطبان او را با آثار طنزی چون «نقطه چین»، «در حاشیه» و «مجموعه های پایتخت» می شناسند، بر اثر سکته قلبی درگذشت.

3/2/2019 10:52:18 AM
کد خبر: 1241

به گزارش سارنا به نقل از ایرنا، برزو ارجمند بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در پستی اینستاگرامی درگذشت این فیلمنامه نویس را اعلام کرد.
در پیگیری خبرنگار فرهنگی ایرنا با برزو ارجمند، این خبر را بدون اشاره به جزئیات بیشتر تایید کرد.
مراسم تشییع پیکر خشایار الوند شنبه ۱۱ اسفند ماه، ساعت ۱۰ صبح از مقابل خانه سینما واقع در خیابان وصال برگزار می شود.
زنده یاد الوند در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده خواهد شد .
بهرام قاسمی رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه با ابراز تأثر عمیق از درگذشت هنرمند توانمند کشورمان خشایار الوند، این ضایعه را به خانواده آن مرحوم، علاقه مندان ایشان و جامعه هنری و بویژه اهالی سینما و تلویزیون تسلیت گفت.
قاسمی خشایار الوند را هنرمندی خلاق دانست که با خلق تولیدات تلویزیونی ماندگار بویژه سریال های طنز، سالها خنده را بر چهره هموطنان خود نشانده است.
علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی نیز در پیامی درگذشت این هنرمند خلاق و توانمند را که با نویسندگی و خلق آثاری ماندگار، به ویژه سریال‌های طنز، سال‌ها خنده را بر چهره مردم سرزمین خود نشانده است، تسلیت گفت.
علی عسگری رئیس صدا و سیما نیز «درگذشت نویسنده چیره دست، خلاق و طنزپرداز آقای خشایارالوند را که همواره با قلم به روز و موثرش شادی و نشاط را به میان خانواده‌ها و بویژه مخاطبان تلویزیون می آورد­ به خانواده ایشان، جامعه هنری و مردم»­ تسلیت گفت.

خشایار الوند متولد 1346، فیلمنامه‌نویس ایرانی و برادر سیروس الوند کارگردان سینما و تلویزیون است.
الوند فعالیت در سینما را با نگارش فیلمنامه‌های «مزاحم» و «برگ برنده» هر دو به کارگردان سیروس الوند (برادرش) را نوشت.اما عمده شهرت او به نگارش فیلمنامه سریال ها و مجموعه های طنز موفق چون «نقطه چین» «شب های برره»؛ «باغ مظفر»؛ «گنج مظفر»؛ «مرد هزار چهره»؛ «مرد دو هزار چهره»؛ «قهوه تلخ»؛ «ویلای من»؛ «شوخی کردم» و «در حاشیه» همه به کارگردانی مهران مدیری؛ «پایتخت»؛ «پایتخت 3»؛ «پایتخت 5»؛ «در حاشیه»؛ «پایتخت 4» و «علی‌البدل» به کارگردانی سیروس مقدم؛ «کمربندها را ببندیم» به کارگردانی مهدی مظلومی؛ «مسافران» به کارگردانی رامبد جوان؛ «دیوار به دیوار» و «دیوار به دیوار 2» به کارگردانی سامان مقدم باز می گردد.

نظر بدهید


نام:


ایمیل:


موضوع:


توجه: دیدگاه هایی که حاوی توهین و تهمت و یا فاقد محتوایی که به بحث کمک میکند باشند احتمالا مورد تایید قرار نمیگیرند.


کد امنیتیمتن دیدگاه شما: