صعود استقلال در جام حذفی پس از ۱۲۰ دقیقه/ استراماچونی رنگ برد را دید


استقلال با پیروزی مقابل گل ریحان در وقت‌های اضافه راهی مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی شد.

10/1/2019 8:36:10 AM
کد خبر: 2720

استقلال با پیروزی مقابل گل ریحان در وقت‌های اضافه راهی مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی شد.

به گزارش سارنا به نقل از ایسنا، در چارچوب مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی، استقلال و گل ریحان از ساعت ۱۸:۱۵ در ورزشگاه انقلاب کرج به میدان رفتند. این بازی در ۱۲۰ دقیقه با پیروزی ۳ بر یک استقلال همراه بود و این تیم توانست به مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی راه یابد.

محمد پاپی در دقیقه ۳۸ برای گل ریحان البرز و محمد دانشگر در دقیقه ۴۳، سجاد آقایی ۳+۹۰ و فرشید اسماعیلی در دقیقه ۲۳+۹۰ برای استقلال موفق به گلزنی شدند. همچنین مرتضی تبریزی در دقیقه ۵۵ پنالتی تیمش را هدر داد.

محمد نصرتی، سرمربی گل ریحان و محمد پاپی با دریافت دومین کارت زرد از سید مهدی سید علی اخراج شدند.

نیمه نخست

بازی با اشتباهات متعدد دو تیم آغاز شد اما استقلال در دقایق آغازین بازی صاحب چند موقعیت نصفه و نیمه شد اما نتوانست موقعیت خطرناکی را خلق کند. استقلال به تلاش خود برای گشودن زنجیر خط دفاعی گل ریحان ادامه داد که نافرجام بود. در دقیقه ۲۰ مهدی قائدی با شوتی از راه دور دروازه گل ریحان را تهدید کرد که توپ به راحتی در آغوش حجت صدقی جای گرفت.

در دقیقه ۲۶، مرتضی تبریزی مدافع گل ریحان را تحت فشار قرار داد به مهدی قائدی پاس داد که او با پاس در عرض، داریوش شجاعیان را در موقعیت گلزنی قرار داد اما شوت او در چارچوب دروازه جای نداشت.

در دقیقه ۳۳، گل ریحان صاحب موقعیت گل مناسبی شد که ارسال بازیکنان این تیم به روی دروازه با خروج به موقع حسینی به جایی نرسید.

گل: در دقیقه ۳۸، محمد پاپی دروازه استقلال را گشود. مهدی قائدی ارسال بازیکنان گل ریحان را دفع کرد که توپ برگشتی با شوت پاپی از مقابل محوطه هجدهم قدم، وارد دروازه سید حسین حسینی شد.

در دقیقه ۴۱، فرشید اسماعیلی با شوت از گوشه محوطه شش قدم حجت صدقی را به زحمت انداخت که او به طور نامطمئن توپ را دفع کرد و نهایتا یک کرنر نصیب استقلال شد. ضربه کرنر  بعد از شوت بازیکن استقلال مجددا تبدیل به کرنر دیگری شد.

گل: در دقیقه ۴۳، محمد دانشگر با شوت از گوشه محوطه شش قدم به سمت دروازه، مدافع گل ریحان را با اشتباه رو به رو کرد و توپ بعد از برخورد به پای این بازیکن، وارد دروازه حجت صدقی شد و استقلال به گل تساوی دست یافت.

نیمه دوم

در نخستین دقایق نیمه دوم، ارسال بازیکنان گل ریحان به دهانه دروازه استقلال قبل از رسیدن به سید محمدحسینی توسط استقلالی‌ها دفع شد. بعد از این حمله برق ورزشگاه انقلاب قطع شد و دو تیم به علت تاریکی مطلق در ورزشگاه، بازی متوقف شد.

این بازی بعد از گذشت حدود ۴۰ دقیقه و وصل شدن برق ورزشگاه وصل شد.

به محض شروع بازی، استقلال صاحب موقعیت گل شد که حجت صدقی با خروج اشتباه مهدی قائدی را سرنگون کرد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. در دقیقه ۵۵، مرتضی تبریزی نتوانست از روی نقطه پنالتی دروازه صدقی را باز کند و این دروازه‌بان به خوبی دروازه گل ریحان را باز کرد.

در حدود دقیقه ۶۰، استقلال دو بار توسط مهدی قائدی و فرشید اسماعیلی دروازه گل ریحان را با شوت از راه دور تهدید کرد که توپ جایی در درون دروازه نداشت.

بازی در ادامه دچار افت محسوسی شد و هر دو تیم تا دقیقه ۸۰، در خلق موقعیت خطرناک ناکام بودند. در دقیقه ۸۶، مرتضی تبریز می‌توانست به راحتی دروازه گل ریحان را با ضربه سر باز کند اما ضربه او دقیق نبود و توپ به بیرون رفت.

وقت اضافه نخست

گل: در دقیقه ۳+۹۰ فرشید اسماعیلی با تیزهوشی اقدام به توپ‌ریابی کرد و در سجاد آقایی را در موقعیت دروازه خالی قرار داد و این بازیکن هم گل دوم استقلال را به ثمر رساند.

پس از این گل فشار حملات استقلال کاسته شد و گل ریحان هم از توان لازم برای عبور از خط دفاعی آبی‌ها برخوردار نبود. در دقیقه ۱۲+۹۰ استراماچونی دست به تغییرات تدافعی زد تا لایه دفاعی تیمش مستحکم‌تر شود.

وقت اضافه دوم

مهم‌ترین اتفاق این نیمه اخراج محمد پاپی در جریان بازی بود. زننده تک گل میزبان در دقیقه ۱۱۲ کارت زرد دوم داور را دریافت کرد و اخراج شد.

گل:  در دقیقه ۱۱۴،  پاس آکروباتیک سجاد آقایی، باعث تک به تک شدن فرشید اسماعیلی با دروازه‌بان گل ریحان شد و او گل سوم تیمش را به ثمر رساند.

این دیدار در نهایت با پیروزی سه بر یک استقلالی‌ها به پایان رسید.

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، روزبه چشمی، عارف غلامی، محمد دانشگر، میلاد زکی‌پور، علی کریمی، فرشید اسماعیلی، مهدی قائدی (سیاوش یزدانی ۱۳+۹۰)، داریوش شجاعیان (مسعود ریگی ۱۲+۹۰)، علی دشتی (کارت زرد) (آرش رضاوند ۷۳) و مرتضی تبریزی (سجاد آقایی ۸۷).

ترکیب گل ریحان: حجت صدقی، علی محمدی (شاهین مجیدی ۶۶)، علیرضا ارجمندیان (رضا معقولی ۱۰۵)، محمد پاپی (کارت زرد دوم و اخراج)، محمدحسین مهرآزما (کارت زرد)، حمیدرضا دیوسالار، مصطفی اکرامی، کیانوش میرزایی (کارت زرد) (میلا ابطحی ۹۴)، محمدامین درویشی (یاشار احمدی ۱۰۶) ، سید امید نظامی پور و سید محسن حسینی.

نظر بدهید


نام:


ایمیل:


موضوع:


توجه: دیدگاه هایی که حاوی توهین و تهمت و یا فاقد محتوایی که به بحث کمک میکند باشند احتمالا مورد تایید قرار نمیگیرند.