رکورد فوق‌العاده تیم ملی اسپانیا در گلزنی


تیم ملی فوتبال اسپانیا با گلزنی برابر رومانی توانست رکورد فوق العاده‌ای را به نام خود ثبت کند.

11/19/2019 11:30:08 AM
کد خبر: 3076

تیم ملی فوتبال اسپانیا با گلزنی برابر رومانی توانست رکورد فوق العاده‌ای را به نام خود ثبت کند.

به گزارش سارنا به نقل از ایسنا و به نقل از آس، تیم ملی فوتبال اسپانیا به راحتی می‌تواند دروازه حریفانش را باز کند. این موضوع در دیدار دوشنبه شب برابر رومانی نیز دیده شد. تنها هشت دقیقه از بازی گذشته بود که فابیان روییس گل نخست را به ثمر رساند (اسپانیا با پنج گل مهمانش را شکست داد). اسپانیا در ۴۰ بازی (رسمی و غیر رسمی) پیاپی است که گلزنی می‌کند. این بهترین رکورد در تاریخ فوتبال این کشور محسوب می‌شود. لاروخا چهارمین رکورد برتر تاریخ فوتبال را در این زمینه به ثبت رسانده است.

به نوشته میسترچیپ (کارشناس اسپانیایی) مجارستان رکورد گلزنی در ۶۶ بازی پیاپی را در سال‌های ۱۹۴۹ تا ۱۹۵۷ به ثبت رساند. دومین رکورد برتر به انگلیس اختصاص دارد. این تیم از سال ۱۸۸۴ تا ۱۹۰۱ توانست در ۵۲ بازی پیاپی گلزنی کند. ایتالیا تیم سوم است که در ۴۳ دیدار (سال‌های ۱۹۳۱ تا ۱۹۳۷) این آمار را ثبت کرد. تیم بعدی کنگو است که در سال‌های ۱۹۷۶ تا ۱۹۸۵ توانست در ۴۰ بازی پیاپی گلزنی کند و در این امر با اسپانیا برابر است.

این آمار درخشان از یورو ۲۰۱۶ آغاز شد. در آن روز اسپانیا نتوانست دروازه ایتالیا را باز کند و با دو گل مغلوب شد. این اتفاق در بیست و هفتم ژوئن ۲۰۱۶ رخ داد. پس از آن پیروزی ۲ بر صفر برابر بلژیک رقم خورد و لاروخا توانست در همه بازی‌هایش حداقل یک گل را به ثمر برساند. با وجود شکست‌های تلخ مانند حذف از جام جهانی روسیه مقابل میزبان در ضربات پنالتی، این تیم در گلزنی مشکلی نداشته است.

در این ۴۰ بازی لاروخا تحت هدایت روبرت مورنو، یولن لوپتگی، فرناندو هیرو و لوییس انریکه ۲۷ پیروزی، یازده تساوی و دو شکست را به ثبت رساند. این آمار درخشان نشان می‌دهد تیم ملی اسپانیا می‌تواند دوباره در یورو خود را نشان بدهد.

اسپانیا در این ۴۰ بازی ۱۱۶ بار دروازه حریفانش را باز کرد و میانگین سه گل در هر بازی را به ثبت رساند. پیروزی‌های پر گل لاروخا برابر لیختن اشتاین (۸ بر صفر)، کرواسی (۶ بر صفر)، آرژانتین (۶ بر یک)، مالت (۷ بر صفر) و کاستاریکا (۵ بر صفر) رقم خورد.

نظر بدهید


نام:


ایمیل:


موضوع:


توجه: دیدگاه هایی که حاوی توهین و تهمت و یا فاقد محتوایی که به بحث کمک میکند باشند احتمالا مورد تایید قرار نمیگیرند.