صالحی امیری: ورزش ایران دراوج کسب سهمیه المپیک متوقف شد/بوکس نیاز به ثبات دارد


رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد که شیوع ویروس کرونا ورزش ایران را در اوج کسب سهمیه المپیک متوقف کرد.

6/21/2020 1:23:16 PM
کد خبر: 4356

به گزارش سارنا به نقل از مهر، سید رضا صالحی امیری صبح امروز یکشنبه در بازدید از فدراسیون بوکس در جمع خبرنگاران گفت: ما امسال بعد از کرونا تصمیم گرفتیم به همراه اعضای هیات اجرایی از نزدیک در فدراسیون ها حاضر شویم و با مسائل و مشکلات آنها آشنا شویم. کرونا شوکی به ورزش ما که در اوج کسب سهمیه المپیک بود وارد کرد و توقف جدی ایجاد شد و شرایط جدیدی به مجموعه ورزش قهرمانی تحمیل کرد. این فضا نیاز به مدیریت دارد، هم مدیریت شرایط بحران و هم عبور برای آمادگی های جدید از جمله آمادگی های بدنی. 

صالحی امیری ادامه داد: پیش بینی می کنیم سهمیه ما بین ۶۰ تا ۷۰ سهمیه باشد که تا الان حدود ۷۵ درصد آن را کسب کردیم. یکی از رشته های امیدوار کننده برای آینده المپیک بوکس است. بوکس با تلاش و جدیت ثوری و همکاران و مجموعه قهرمانان و پیشکسوتان با کسب دو سهمیه المپیک نشان داد ظرفیت خوبی دارد. البته رقبای جدی هم در منطقه و هم در جهان دارد. بوکس با چند مشکل جدی مواجه است و اولین مسئله مدیریتی بود که شرایط پر تنشی داشت که به ثبات رسید و ثوری موفق شد مجموعه را مدیریت کند.

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: نکته بعدی استقرار ثابت بوکس در یک مجموعه است. بوکس سالن و فضای اداری ساختمانی در مجموعه آزادی دارند که نیمه تکمیل است و باید کمک کنیم تا صاحب یک مجموعه مستقل شود اما تا آن زمان تعهد داریم که کمک کنیم.

وی افزود: در حال حاضر ورزشکاران در سالن شماره ۹ تمرین می کنند. هماهنگی هایی با دانشگاه علوم و تحقیقات انجام دادیم که مجموعه ورزشی خوبی در ارتفاعات بالای ۱۸۰۰ متر دارند که از آن استفاده شود. حمایت های مالی و منابع بودجه ای و نیاز به مربی و سرمربی نکته بعدی است که باید به آن توجه شود.

وی بیان کرد: اولین بار لیگ را فعال کردند که ان شاالله قول دادند مسابقات خوبی برگزار شود و به کشف استعدادها بیانجامد.

صالحی امیری تاکید کرد: بوکس درفضای فعلی بیش از هر چیز به آرامش و ثبات احتیاج دارد. باید همه از جمله رسانه ها از حاشیه پرهیز کنند. بوکس امروز به ثبات نیاز دارد و باید همه انرژی برای المپیک توکیو باشد. دو سهمیه کسب شده و احتمال افزایش آن هم وجود دارد.

وی ادامه داد: حضور ما در این مجموعه اعلام حمایت از مجموعه بوکس است و باید به عنوان وظیفه این حمایت را داشته باشیم. در آکادمی ملی المپیک در حال بازسازی هستیم و همه موارد در حال نوسازی و تغییر و تحول است. در حال حاضر لازم است تا فدراسیون های رزمی در سالن شماره ۹ تمرین کنند. لازم است تا فضای جدیدی داشته باشیم تا تمرینات در آن صورت گیرد. اینکه ما بگوییم این فضا در اختیار یک فدراسیون قرار گیرد خارج از منطق است. کل فضای مجموعه در اختیار کمیته ملی المپیک در اختیار همه فدراسیون هاست.

 

نظر بدهید


نام:


ایمیل:


موضوع:


توجه: دیدگاه هایی که حاوی توهین و تهمت و یا فاقد محتوایی که به بحث کمک میکند باشند احتمالا مورد تایید قرار نمیگیرند.