مقام سابق پنتاگون:برای مهار ایران باید به مخالفان کمک‌های سیاسی و نظامی شود


یکی از مقام‌های سابق پنتاگون و از هواداران رژیم صهیونیستی در یادداشتی بر لزوم کمک رسانی به مخالفان نظام ایران تاکید کرد.

12/4/2018 8:01:58 PM
کد خبر: 438

به گزارش سارنا به نقل از فارس، یکی از مقام‌های سابق وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) در یادداشتی که اخیرا در نشریه ویژه کنگره آمریکا منتشر شده، بر لزوم حمایت دولت آمریکا از مخالفان نظام ایران تاکید کرد.  

 «مایکل ماکووسکی» از مقام‌های سابق پنتاگون و از هواداران پرو پا قرص رژیم صهیونیستی و مدیر عامل  اندیشکده صهیونیستی «جینسا» در یادداشتی در نشریه «هیل» درباره راه‌های مهار تهران به دولت آمریکا توصیه کرد که به مخالفان نظام ایران کمک‌رسانی کند.

 این مقام سابق وزارت دفاع آمریکا در بخشی از یادداشت نوشته است: آمریکا باید برخلاف «مایک پامپئو » وزیر خارجه و دیگر مقام‌های این کشور که با احترام با ایران رفتار می‌کنند، اقدامی که دولت «دونالد ریگان» رئیس جمهور وقت آمریکا در دهه 80 میلادی علیه شوروی سابق انجام داد را بکار بندد و به نیروهای مخالف نظام ایران کمک‌های نظامی و سیاسی برساند.

 وی در ادامه  مدعی شد که ایران به اندازه اتحاد شوروی سابق  نیز قدرتمند نیست.

 مایکل ماکووسکی در بخش دیگر این یادداشت نوشت: پامپئو به تازگی در مورد لزوم الگوهای جدید دیپلماتیک، ایجاد چارچوبی جدید و جسارت  مخرب مطالبی نوشته اما سیاست‌های دولت باید از چنین لفاظی‌هایی  را کنار نهاده و در شروعی تازه اقدام‌های مشابه «باراک اوباما» رئیس جمهور سابق آمریکا که مهار ایران و یا پذیرش سلطه منطقه‌ای این کشور بود را  پیگیری نکند.

وی در خاتمه متذکر شد: برای جلوگیری از بروز یک  ایران هسته‌ای، تهاجمی و سرکوبگر نیاز به رویکردی جامع برای بیرون راندن نیروهای ایران و عوامل نیابتی این کشور به مرزهایشان داریم.

نظر بدهید


نام:


ایمیل:


موضوع:


توجه: دیدگاه هایی که حاوی توهین و تهمت و یا فاقد محتوایی که به بحث کمک میکند باشند احتمالا مورد تایید قرار نمیگیرند.


کد امنیتیمتن دیدگاه شما: