اکبر احدی: شاکله تیم ملی بوکس در مسابقات قهرمانی کشور مشخص می‌شود/ مظاهری اختیار جدایی ندارد


سرمربی تیم ملی بوکس گفت: همه داشته‌های بوکس ایران در مسابقات قهرمانی کشور به میدان خواهند رفت و شاکله تیم ملی در این مسابقات مشخص خواهد شد.

12/8/2018 9:59:30 AM
کد خبر: 463

به گزارش سارنا، اکبر احدی در گفت‌و‌گو با تسنیم، در خصوص برگزاری مسابقات بوکس قهرمانی کشور اظهار داشت: در مسابقات قهرمانی کشور نتیجه زحمات یک ساله مربیان استان‌ها و باشگاه‌ها داخل رینگ می‌رود تا نفرات برتر معرفی شوند. بهترین‌های این مسابقات نیز به اردوی تیم ملی بوکس دعوت خواهند شد.

وی در پاسخ به این سوال که ملاک دعوت به تیم ملی، کسب مدال در این مسابقات خواهد بود، گفت: فقط کسب مدال ملاک ما برای تیم ملی بوکس نخواهد بود و بوکسورهایی که شایستگی فنی، فیزیکی و سنی حضور در تیم ملی را داشته باشند به اردو دعوت خواهند شد. از طرفی شاید بوکسوری در این مسابقات موفق به کسب مدال شود اما از لحاظ سنی، تکنیکی، فیزیکی برای وزن خود مناسب نباشد، در این شرایط قطعا به اردو دعوت نخواهد شد.

سرمربی تیم ملی بوکس در خصوص اظهارات خود که حضور در تیم ملی را نیازمند حضور در مسابقات قهرمانی کشور دانسته بود، گفت: من نگفتم هر کسی می‌خواهد در تیم ملی حضور داشته باشد باید در مسابقات قهرمانی کشور شرکت کند، بلکه عنوان کردم 90 درصد اعضای تیم ملی در این مسابقات انتخاب خواهند شد. به نوعی همه داشته‌های ما در مسابقات قهرمانی کشور داخل رینگ خواهند رفت و شاکله تیم ملی  در مسابقات قهرمانی کشور مشخص می‌شود.

احدی در خصوص ابراز تمایل جاسم دلاوری برای بازگشت به تیم ملی عنوان کرد: دلاوری در این خصوص صحبتی با من نداشته، اما ظاهرا با رئیس فدراسیون بوکس صحبت کرده است. کسانی که می‌خواهند خود را نشان بدهند باید در مسابقات قهرمانی کشور حضور داشته باشند. دلاوری 4 سال است که در مسابقات حضور نداشته و بعد از بازی‌های آسیایی اینچئون در رویدادی به میدان نرفته است. دلاوری بوکسوری است که در سنگین وزن شانس خیلی بالایی برای کسب مدال دارد و از نوابغ و استثناهای بوکس ایران است و کادرفنی تیم ملی و فدراسیون بوکس در صورتی که شرایط مسابقه را داشته باشد از حضور او استقبال خواهد کرد.

وی در خصوص اینکه علی مظاهری از کادرفنی تیم ملی جدا شده است، به تسنیم گفت: مظاهری از کادرفنی تیم ملی جدا نشده، اما از برخی مسائل ناراحت است و صحبت هایی را نیز در این خصوص انجام داده که من نخواندم. مظاهری به من گفت کمی خسته شده و گرفتاری‌هایی نیز دارد که شاید باعث شود در تیم ملی حضور نداشته باشد.

سرمربی تیم ملی بوکس تاکید کرد: علی مظاهری سرمایه ملی است و جدایی او از کادرفنی تیم ملی نیز در اختیار خودش نخواهد بود. ورزش ایران برای مظاهری هزینه زیادی کرده و در ورزش ایران قهرمانانی مانند مظاهری بیشتر از انگشتان یک دست هم نیست. در این قضیه مظاهری باید منافع ملی را در نظر بگیرد و اختیار جدایی دست او نخواهد بود. مظاهری از کادرفنی جدا نخواهد شد و در کنار تیم ملی خواهد بود.

نظر بدهید


نام:


ایمیل:


موضوع:


توجه: دیدگاه هایی که حاوی توهین و تهمت و یا فاقد محتوایی که به بحث کمک میکند باشند احتمالا مورد تایید قرار نمیگیرند.