پرسپولیس فقط بُرد!


پرسپولیس در حالی‌که با لباس سیاه به زمین آمده بود و همه بازیکنان نام «میناوند» را پشت لباس‌شان نوشته بودند به زحمت توانست 2-1 تیم ته جدولی ماشین‌سازی را شکست دهد.

1/31/2021 9:26:47 AM
کد خبر: 5743

گل در آخرین دقیقه بازی وقتی منجر به پیروزی می‌شود خیلی لذت‌بخش است آن‌قدر که روی عیب‌ها پرده می‌پوشد. پرسپولیس در حالی‌که با لباس سیاه به زمین آمده بود و همه بازیکنان نام «میناوند» را پشت لباس‌شان نوشته بودند به زحمت توانست 2-1 تیم ته جدولی ماشین‌سازی را شکست دهد.

به گزارش سارنا به نقل از عصرایران، بازی در فضایی به شدت احساسی آغاز شد. یحیی‌ گل‌محمدی کنار زمین برای مهرداد میناوند اشک ریخت و بازیکنان بیشتر به سوگواران شبیه بودند، بازی مثل همیشه با فرصت‌سوزی مهدی عبدی پیش رفت تا اینکه در دقیقه 26 وحید امیری روی پاس عالی میلاد سرلک گل زد. تابلو 25:30 را نشان می‌داد. شماره 25 شماره‌ای است که مهرداد میناوند آن را به تن می‌کرد. این گل برای هواداران پرسپولیس نمادین به حساب می‌آمد.

پرسپولیس مالکیت بازی را در اختیار داشت اما قادر به گل زدن نبود. دیگو سیمئونه سرمربی اتلتیکو مادرید می‌گفت:«در فوتبال تیم بهتر تیمی است که مشکلات بیشتری دارد: تیمی که می‌خواهد برنده شود، تیمی که می‌خواهد گل برند، تیمی که مجبور است برنده شود. تیم ضعیف‌تر باید هر چیزی را که ضدش اتفاق می‌افتد تحمل کند. برای تیم بهتر، یک گل کافی نیست، باید دو گل بزند تا بهتر بودنش را نسبت به تیم ضعیف‌تر اثبات کند.»

  بی‌انصافی است اگر ماشین‌سازی را ضعیف به شمار بیاوریم. آن‌ها با بضاعتی که داشتند در لحظاتی پرسپولیس را تجت فشار قرار دادند. بعد از کرونا و برگزاری بازی‌ها بدون تماشاگر دیگر تیم ضعیفی وجود ندارد، بازیکنان از تیم پرهوادار نمی‌ترسند، با جسارت حمله می‌کنند و از پیش بازنده نیستند.

   در دقیقه 81 سیامک نعمتی در یک بی‌احتیاطی محض پنالتی داد تا پیمان بابایی گل تساوی را بزند. پرسپولیس اندکی جلو کشید و سرانجام روی ارسال وحید امیری، احمد نوراللهی با یک مهار سینه و ضربه روی پا که در فوتبال ایران کمتر نمونه آن را می‌بینیم گل برتری را در دقیقه 94 زد تا تیمش را نجات دهد و پرسپولیس با دو بازی کمتر به رتبه ششم بیاید اما نقدها کماکان پابرجاست. پرسپولیس اصلاً سرحال و قبراق نیست.

  آلومینیوم تیمی که هفته قبل پرسپولیس را 2-1 شکست داد، این بار در تبریز با تک گل امید سینگ از روی نقطه پنالتی تراکتور را شکست داد. غول‌کشی در روزی که تبریزی‌ها بدشانس بودند و محمد عباس‌زاده دو بار به تیر کوبید تا فوتبال روی ناخوش خود را به آن‌ها نشان دهد.

  ناکام بزرگ هفته اما سپاهان بود. آن‌ها در اصفهان و در حالیکه شانس صدرنشینی داشتند، بازی 1-0 بُرده را 3-1 به شهرخودرو باختند و صنعت نفت آبادان هم مقابل مس رفسنجان به نتیجه تساوی صفر-صفر دست یافت تا استقلال کماکان صدرنشین لیگ بماند.

  بازی جنجالی فولاد-پیکان هم بدون گل به پایان رسید. پیکانی‌ها معتقد بودند که فولادی‌ها برای نجات از پرتاب اوت‌های خطرناک این تیم توسط نادر محمدی که یک تاکتیک به شمار می‌آید عرض زمین بازی را چند متر بیشتر کرده و اطراف آن را گل‌آلود کرده‌اند تا یکی از جنجالی‌ترین مسابقات هفته با تاخیر برگزار شود. این نتایج به سود استقلال و پرسپولیس بود که رقبای اصلی باز امتیاز از دست دادند.

  حالا دیدارهای هفته چهاردهم با حساسیت بیشتری دنبال خواهد شد. پرسپولیس برای دیدار با تراکتور به تبریز می‌رود، استقلال در خانه میزبان نساجی است، ذوب‌آهن و سپاهان شهرآورد اصفهان را برگزار می‌کنند و نفت‌آبادان میزبان فولاد است. چند مسابقه نزدیک که از همین حالا می‌شود حدس زد پر از اتفاق خواهند بود، امید که داوری‌ها بی‌نقص باشد و همه چیز عادلانه پیش برود.

 احسان محمدی

نظر بدهید


نام:


ایمیل:


موضوع:


توجه: دیدگاه هایی که حاوی توهین و تهمت و یا فاقد محتوایی که به بحث کمک میکند باشند احتمالا مورد تایید قرار نمیگیرند.