احدی: بوکس ایران به مربیان خوب نیاز دارد/ اطراف لیگ هم نمی‌روم!


سرمربی سابق تیم ملی بوکس ایران معتقد است که این رشته برای پیشرفت، به مربیان خوبی خارجی یا داخلی نیاز دارد.

2/9/2021 9:39:00 AM
کد خبر: 5826

به گزارش سارنا به نقل از ایسنا، سرمربی سابق تیم ملی بوکس ایران معتقد است که این رشته برای پیشرفت، به مربیان خوبی خارجی یا داخلی نیاز دارد.

اکبر احدی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره برگزاری رقابت‌های لیگ برتر بوکس ایران به صورت متمرکز، توضیح داد: حقیقت این است که برگزاری مسابقات لیگ چه به صورت متمرکز و چه به صورت رفت و برگشت، کمک زیادی به بوکس خواهد کرد. هم اینکه بوکسورها در کوران مسابقات هستند، هم اینکه نفرات جدید می‌آیند تا خود را اثبات کنند و این مسئله باعث احساس خطر و نهایتا ایجاد انگیزه در ملی‌پوشان می‌شود.

او در پاسخ به این سوال که آیا فعالیت یکی دو بوکسور خارجی در لیگ ایران می‌تواند این رشته را به سمت پیشرفت حرکت دهد؟ توضیح داد: باید بدانیم و قبول کنیم که بوکس ما با یک یا دو بوکسور خارجی تاثیر آنچنانی نخواهد دید. اگر دنبال تاثیرگذاری روی بوکس ایران هستیم و می‌خواهیم پیشرفت کنیم، باید کار ریشه‌ای انجام شود. 

سرمربی سابق تیم ملی بوکس، درباره منظور خود از کارهای ریشه‌ای و پایه‌ای توضیح داد: ما برای کسب موفقیت ابتدا باید تیم‌های پایه خود را قوی کنیم. اینکه بگوییم یک تیم باشد و برای ۱۰ تا ۱۲ بوکسور اردو بگذاریم کافی نیست. هر وقت بتوانیم بهترین‌ گزینه‌های سرمربیگری را برای رده‌های پایه انتخاب و به کار گیریم، بوکس ایران پیشرفت خواهد کرد. در غیر اینصورت دو سه مبارزه بوکسور خارجی در لیگ نمی‌تواند کمک‌ کننده باشد.

او با بیان اینکه استفاده از گزینه‌ها خوب مربیگری نیاز اصلی بوکس است، اظهار کرد: متاسفانه نبود علم و دانش مربیگری سطح بالا در رده‌های پایه، به بوکس ایران لطمه می‌زند. بهتر است برای پیشرفت کردن با برنامه ریزی بهتر و گزینه‌ها خوب‌تر کار را ادامه دهیم. بوکس ایران به جای بوکسور خارجی در لیگ، به مربی خوب در رده پایه نیاز دارد.

احدی در پاسخ به این سوال که شرایط کلی بوکس ایران در ماه‌های اخیر را چگونه ارزیابی می‌کند، تصریح کرد: بنده مدتی است در بوکس نیستم و نمی‌توانم دقیق شرایط را ارزیابی کنم، اما همین که اردوها برگزار می‌شود و ملی‌پوشان در کوران تمرینات و اردوها هستند به نظرم یک گام رو به جلو است. به هر حال هنوز خیلی از کشورها نتوانسته‌اند تمرینات خود را آغاز کنند و این شرایط می‌تواند یک برگ برنده برای ایران باشد. 

او گفت: ما مسابقات انتخابی المپیک جهانی را پیش رو داریم و هنوز خیلی از کشورها تمریناتشان را آغاز نکرده‌اند، همین که اردوهای‌تیم ملی ایران برگزار می‌شود یعنی یک گام جلوتر هستیم.

احدی در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد برای این فصل از مسابقات لیگ هدایت تیمی را برعهده بگیرد؟ اظهار کرد: من هیچوقت اطراف  لیگ نمی‌روم. قبلا هم که لیگ بود چه در زمان بوکسور بودنم و چه در زمان مربیگری، علاقه ‌زیادی به لیگ نداشته و ندارم. 

نظر بدهید


نام:


ایمیل:


موضوع:


توجه: دیدگاه هایی که حاوی توهین و تهمت و یا فاقد محتوایی که به بحث کمک میکند باشند احتمالا مورد تایید قرار نمیگیرند.