سردار سلامی: نمی‌توان به دشمنانی که سلاح‌های بیولوژیک جزئی از استراتژی آن‌ها است، اعتماد کرد


فرمانده کل سپاه با با بیان اینکه به دشمنان بی‌اعتماد هستیم، گفت: ما نمی‌توانیم سلامت جامعه را به کسان و دشمنانی بسپاریم که استفاده از سلاح‌های بیولوژیک، جزئی از استراتژی آن‌ها است.

8/23/2021 1:03:38 PM
کد خبر: 7099

به گزارش سارنا به نقل از فارس، سردار سرلشکر حسین سلامی صبح امروز در جلسه ستاد کرونا استان اصفهان و هماهنگی اجرای طرح شهید سلیمانی اظهار کرد: اصفهان سرزمین عالمان عالیقدر و فقهای بزرگ است و می‌توان آن را جغرافیای با عظمت یک تاریخ بزرگ نامید.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: اصفهان در همه دوران ما، هم در تمدن اسلامی و هم جهاد در راه خدا یک خطه درخشان است.

وی عنوان کرد: کشور ما دارای عناصر اصیلی است که وقتی ظهور پیدا می‌کند، مخاطرات بسیار سخت را خیلی زیبا پشت سر می‌گذارد، چه این مخاطرات جنگ جهانی هشت ساله و چه تحریم فشرده اقتصادی جهانی برای سال‌ها و چه حوادثی چون سیل و چه بیماری عالم‌گیر مانند کرونا باشد. 

سردارسلامی افزود: وقتی عناصر هویت‌بخش و شخصیت یک ملت کنار هم قرار می‌گیرد، عبور از همه این سختی‌ها آسان می‌شود.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: در ابتدای بیماری، برخی کشورهای تراز اول، ماسک‌ها را از همدیگر به سرقت می‌بردند و حتی قدرت‌های مدرن جهان که ادعای پیشرفتگی نظام سلامت داشتند، تا آستانه فروپاشی نظام سلامت پیش رفتند. 

وی با بیان اینکه ملت ایران به یک آزمایش بزرگ تاریخی دست زد، افزود: در کشور ما در ابتدا ماسک کمیاب و یا حتی نایاب بود اما به سرعت توانستیم به نقص‌ها و کمبودها غلبه کنیم. 

سردار سلامی با بیان اینکه فکر نکنید که کار کوچکی انجام شده است، عنوان کرد: ما با همه کشورهای جهات متفاوتیم، ما در عین حالی که در معرض این بیماری قرار داریم، در معرض یک تحریم جهانی ظالمانه نیز قرار داریم.

فرمانده کل سپاه گفت: شما این تحریم جهانی ظالمانه را به بیماری کرونا اضافه کنید و عملیات قدرتمند روانی را نیز به تحریم و کرونا اضافه کنیم، بعد مشاهده می‌کنیم چه تفاوتی بین کشور و نظام ایران با سایر نقاط وجود دارد.

وی با بیان اینکه به دلیل تحریم‌ها نمی‌توانیم گردش مالی و پول‌های خود را حتی برای خرید دارو مصرف و نیازهای حیاتی را تامین کنیم، گفت:در این اوج‌گیری‌های بیماری، این ملت درخشید و هیچ بیمار رها شده پشت درب بیمارستان‌ها نماند و هیچ بیماری که در پی آن دچار فقر معیشتی شده باشد، در کشور ما رها و تنها نماند.

سردار سلامی بیان کرد: خیلی‌ها دوست داشتند در شرایط بیماری به سوی دشمنان دست دراز کنیم، در حالی که ما به آن‌ها بی‌اعتمادیم و ما نمی‌توانیم سلامت جامعه را به کسان و دشمنانی بسپاریم که استفاده از سلاح‌های بیولوژیک، جزئی از استراتژی آن‌ها در مواجه با مواجه با دشمنانشان است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه آروزی اصلی دشمنان ما، فلج کردن ماست، خاطرنشان کرد: ما باید در شرایط کرونا نیز با اصل عزت، استقلال و اعتماد به سلامت جامعه کمک کنیم که اینگونه هم عمل شد. 

وی بیان کرد: در انتقال واکسن از کشورهای قابل اعتماد و در عین حال تولید واکسن بومی تلاش و دنبال شد که همه این خطوط به نتیجه رسیده است. 

سردار سلامی ادامه داد: در زمینه داروهای کرونایی و واکسن و تجهیزات پزشکی، تلاش‌هایی صورت گرفت و مردم ایران ماجرای کرونا را به حماسه تاریخی تبدیل کردند و نظام سلامت با پایمردی و شجاعت و فداکاری و ایثار و گذشت کادر درمان و کسانی که در عرصه پیشگیری عمل کردند، همه کمک کردند که ما بر این مسائل فائق بیاییم. 

فرمانده کل سپاه بیان کرد: ما غیر از کرونا،تحریم جهانی و عملیات رسانه‌ای و روانی دشمنان را هم  داریم که در هیچ نقطه‌ای از عالم چنین شرایطی توأمان وجود ندارد.

وی افزود: در مقابل این شرایط مکتب اسلام، در این موضوع درخشید؛ رهبری و ولایت که تجسم اسلام است که حکمت‌های اسلام را در جامعه جاری می‌کند و مردم نیز به عنوان عنصر سوم نقش‌آفرینی کردند، پیوند این سه عنصر با هم کشور را از هر سختی می‌تواند عبور و جامعه در مسیر حل مشکلات قرار دهد.

سردار سلامی افزود: استان اصفهان یک استان سربلند و تاریخ‌ساز بوده که همیشه درخشیده است و در دوران دفاع مقدس هم درخشش فوق العاده‌ای داشتند و وقتی بین مردم اصفهان قرار می‌گیرد فقط روحیه و انرژی می‌گیرد  و ثبات قدم پیدا می‌کنید.

فرمانده کل سپاه گفت: ما به عنوان سپاه همه بضاعتمان را درگیر این مسأله خواهیم کرد و تا آخر هم خواهیم ماند و  به آب و آتش می‌زنیم که مشکلات را حل کنیم.

نظر بدهید


نام:


ایمیل:


موضوع:


توجه: دیدگاه هایی که حاوی توهین و تهمت و یا فاقد محتوایی که به بحث کمک میکند باشند احتمالا مورد تایید قرار نمیگیرند.