تیلور سالها یزدانی را آنالیز کرده بود/امان از باخت‌های لحظه آخری!


عضو شورای فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد معتقد است دیوید تیلور مدت‌ها کشتی‌های حسن یزدانی را آنالیز و روی تمامی توانمندی‌های او کار کرده بود.

10/22/2018 10:12:36 AM
کد خبر: 72

به گزارش سارنا، محمدحسین محبی در گفتگو با مهر، با بیان اینکه دیوید تیلور آمریکایی یک سر و گردن از رقبای خود در مسابقات جهانی مجارستان بالاتر بود، اظهار داشت: تیلور در طول مسابقات جهانی، عالی و جنگنده ظاهر شد و طوری کشتی گرفت که نشان داد از همان ابتدا برای قهرمانی پای به میدان گذاشته است. او در همان دور اول با شکست دادن یزدانی، سد بزرگی را از پیش روی خود برداشت و در ادامه کشتی های بهتری گرفت تا قهرمان شد.

وی به دلایل شکست حسن یزدانی مقابل تیلور اشاره کرد و گفت: یزدانی در تایم اول با تمام توان به این حریف آمریکایی تاخت و هر چه داشت رو کرد، اما تیلور از آمادگی بالایی برخوردار بود و نشان داد به خوبی یزدانی را آنالیز کرده است. در سه دقیقه دوم همه چیز تغییر کرد و ورق به سود تیلور برگشت. تیلور در تایم دوم بسیار بهتر کار کرد و از هر حرکت یزدانی به سود خود بهره برد.

رئیس هیات کشتی استان کرمانشاه افزود: تیلور از همان جام جهانی کرمانشاه که دو سال پیش برگزار شد و حسن یزدانی را شکست داد، همواره تلاش کرد در اوج بماند و همچنان از این برتری دفاع کند. به هر حال یزدانی هر چه زور داشت به کار گرفت، اما نتوانست انتقام این شکست را بگیرد. مطمئنا یزدانی در آینده با انگیزه بیشتری عمل خواهد کرد تا این حریف قدرتمند را شکست دهد.

محبی در خصوص مدال برنز پرویز هادی در سنگین وزن هم گفت: هادی بسیار خوب کشتی گرفت و زحمات زیادی تا رسیدن به مدال کشید. او قهرمانان بزرگی را شکست داد و عملکرد خوبی داشت که ثابت کرد تلاش فراوانی برای رسیدن به هدفش داشته است.

عضو شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد در پاسخ به این سئوال که چرا اکثر آزادکاران ملی پوش، برتری امتیازی خود را در ثانیه های پایانی از دست می دادند، گفت: متاسفانه این مساله مشکل بزرگی است که رسول خادم باید به فکر حل آن باشد. واقعا سخت است که یک کشتی گیر تا ثانیه های پایانی از حریف جلو باشد و در عرض چند ثانیه، پیروزی را با شکست عوض کند. من در این دو روز بارها در هنگام تماشای کشتی ملی پوشان گفتم امان از این باخت‌های لحظه آخری که تیم ملی را هر چه بیشتر از سکوی جهانی دور می کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: واقعا رسول خادم اگر نتواند این نقص را برطرف کند، مشکلات ما در میادین بعدی بسیار بیشتر خواهد شد. بچه های ما باید همینطور که به فکر کسب امتیاز و پیروزی هستند، در حفظ نتیجه و اداره کشتی هم تبحر داشته باشند. واقعا در این چند روز دیدیم که می شد نفرات بیشتری در فینال یا رده بندی داشته باشیم اما همین باخت های لحظه آخری همه چیز را تغییر داد.

نظر بدهید


نام:


ایمیل:


موضوع:


توجه: دیدگاه هایی که حاوی توهین و تهمت و یا فاقد محتوایی که به بحث کمک میکند باشند احتمالا مورد تایید قرار نمیگیرند.


کد امنیتی



متن دیدگاه شما: