کی‌روش: با عملکرد بیرانوند در بازی ماندیم/ سبک بازی ما در آسیا جا نیفتاده است


سرمربی تیم ملی ایران می‌گوید مهار پنالتی عمان توسط بیرانوند تیمش را در بازی نگه داشت.

1/21/2019 9:04:41 AM
کد خبر: 900

سرمربی تیم ملی ایران می‌گوید مهار پنالتی عمان توسط بیرانوند تیمش را در بازی نگه داشت.

به گزارش سارنا به نقل از ایسنا، کارلوس کی‌روش پس از پیروزی تیم ایران مقابل عمان و صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: بازی بسیار خوب و رقابتی‌ای را شاهد بودیم. در دقیقه نخست این دیدار به خاطر عدم تمرکز و اشتباه به حریف پنالتی دادیم. من تجربه چنین اتفاقی را داشته‌ام البته با عملکرد بسیار خوب علیرضا بیرانوند در بازی باقی ماندیم. البته این یک بعد قضیه بود.

کی‌روش ادامه داد: طرف دیگر داستان این است که توانستیم کنترل بازی را به دست بیاوریم. فرصت‌های بسیار بیشتری داشتیم و می‌توانستیم گل سوم و چهارم را مقابل تیم بسیار خوب عمان به ثمر برسانیم. به سرمربی عمان تبریک می‌گویم ولی امشب ما تیم قوی‌تر و بهتر میدان بودیم و استحقاق صعود به مرحله بعدی را داشتیم.

وی درباره عملکرد علیرضا جهانبخش و علیرضا بیرانوند در این دیدار و تاثیر این دو بازیکن در روند بازی خاطرنشان کرد: بیرانوند با مهار پنالتی حریف، ما را در بازی نگه داشت و ما توانستیم دروازه خودمان را نگه داریم و بعد از آن توانستیم با عملکرد بازیکنان بازی خوبی را ارائه دهیم. هر دو فرصت گلزنی عمان به خاطر عدم تمرکز و اشتباه تیم خودمان بود. باید به بازیکنانم تبریک بگویم که مقابل تیم عمان عملکرد بسیار خوبی داشتند.

سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به این سوال که تیمش در دیدار بعد مقابل چین در کدام نقاط می‌تواند عملکرد بهتری نسبت به بازی با عمان داشته باشد، تصریح کرد: مطمئنا باید در زدن ضربه‌های نهایی با دقت بیشتری عمل کنیم و فرصت‌ها را به گل برسانیم. باید بتوانیم بازی را با تبدیل فرصت‌های گلزنی به گل به پایان برسانیم.

او تاکید کرد: بازیکنان من نوعی از فوتبال را بازی می‌کنند که در آسیا زیاد جا نیفتاده است. تمام خطوط بالاتر و فشرده‌تر بازی می‌کنند و با تمرکز بالا به دنبال کنترل خودشان هستند و تشنه زدن گل‌های بیشتری هستند.

کی‌روش درباره بازی کم‌نقص تیمش در برابر عمان گفت: این‌که درباره سال‌ها تمرین زیاد و کارهای متعدد صحبت کنیم، زمان مناسبی نیست. مهمترین مطلب این است که تک تک بازیکنان به وظایف‌شان عمل کردند و برای بقیه هم‌تیمی‌های خود بازی می‌کنند و به حمایت از آن‌ها می‌پردازند.

وی افزود: من قدردان بازیکنانم هستند چراکه آنان بلوغ بالای خود را نشان دادند. هر بازیکنی که پای به میدان می‌گذارد دقیقا می‌داند که چه وظایفی نسبت به تیم برعهده دارد.

سرمربی پرتغالی تیم ملی درباره دیدار با چین در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا گفت: باید رو به جلو حرکت کنیم چراکه بازی آینده ما مقابل چین آسان نیست. الان هشت تیم برتر آسیا به مرحله بعدی می‌روند. مطمئنا چین بخصوص از زمان آمدن لیپی پیشرفت بسیار زیادی داشته است. ما می‌دانیم که هیچ کاری آسان نیست ولی همانطور که به بازیکنانم گفتم ما برای آن‌ها بازی می‌کنیم و آن‌ها مردم ایران هستند.

کی‌روش درباره صعود ویتنام به مرحله یک‌چهارم نهایی علی‌رغم شکست مقابل ایران در دور گروهی و افزایش امیدواری مردم به قهرمانی تیم ملی در جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: من به تمام بازی‌ها دقت کردم نه‌تنها بازی‌های عمان بلکه بازی‌های ازبکستان مقابل ژاپن و ترکمنستان را هم نگاه کردم. وظیفه یک مربی است که به تمام جزئیات توجه کند. به هیچ‌عنوان از کیفیت خوب عمان متعجب نشدم همینطور تیم ملی ویتنام خوب کار کرد. دیدید که اردن در دور گروهی عملکرد بسیار خوبی داشت اما ویتنام توانست به مرحله بعد صعود کند پس کاملا باید هوشیار باشیم. تلاشمان این است که بازی به بازی پیش برویم و بتوانیم پیشرفت کنیم و به اهدافمان برسیم.

وی تاکید کرد: البته بعد از دستاوردهایی که در جام جهانی برزیل و جام جهانی روسیه رقم زدیم، بازیکنان من پیامی را به همه مردم جهان فرستادند و تصویر خیلی خوبی را از ایران نشان دادند. مهمترین هدف من این است که بتوانیم برای کشور ایران کسب اعتبار کنیم و نگاه‌ها را نسبت به ایران عوض کنیم. این بزرگترین هدفمان است که باعث کسب افتخار، آبرو و اعتبار شویم.

او درباره حمایتی که هواداران از تیم ملی ایران در امارات انجام می‌دهند، گفت: از آن‌ها تشکر می‌کنم. بسیار خوشحالم که هوادارانی را در اینجا داریم. البته در صحبتی که بعضی دیگر از تیم‌ها مثل چین داشتیم توقع این بود که اشتیاق و فضای بهتری را در استادیوم‌ها ببینیم. شاید در مراحل بعد این اتفاق رخ بدهد اما آن‌هایی که به استادیوم‌ها آمدند کاری کردند که دلمان برای کسانی که به استادیوم نیامدند تنگ نشود. برای کسانی که به استادیوم آمدند خوشحال و خرسند هستیم.

نظر بدهید


نام:


ایمیل:


موضوع:


توجه: دیدگاه هایی که حاوی توهین و تهمت و یا فاقد محتوایی که به بحث کمک میکند باشند احتمالا مورد تایید قرار نمیگیرند.