جهانبخش: با این روند حسرتمان 100 ساله می‌شود/بعد از VAR فکر کردیم پنالتی اعلام نمی‌شود


مهاجم تیم ملی فوتبال ایران،‌گفت: الان حسرت 44 ساله ما برای کسب قهرمانی 48 ساله شد و با این روند حسرتمان 100 ساله می‌شود.

1/29/2019 9:17:06 AM
کد خبر: 973

به گزارش سارنا به نقل از فارس، علیرضا جهانبخش بعد از شکست 3 بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل ژاپن در جمع خبرنگاران، گفت: خوشحالی که این بازی می‌توانست برای مردم بیاورد محقق نشد. در برخی صحنه‌ها تمرکز نداشتیم و ضربه خوردیم. قبل از بازی در مورد جزئیات تاثیر گذار حرف زدیم و همین مسئله باعث باخت ما شد. قبل از گل اول فشار زیادی وجود داشت. گل دوم می‌توانست پنالتی نباشد اما بعد از آن بازی از دست رفت.

هافبک تیم ملی در مورد خطای پنالتی که رخ داد، عنوان کرد:‌مرتضی می‌گفت پشت او به توپ بوده است. وقتی داور برای VAR  رفت فکر کردیم پنالتی اعلام نمی‌کند اما این اتفاق نیفتاد.

وی در مورد اینکه به نظر می‌رسید داور در سطح دیدار نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا نبوده است، اظهار داشت: نمی‌توانم در این مورد صحبت کنم چرا که بازی تمام شده است. اینطور که با علیرضا فغانی و سایرین برخورد کردند مشخص است که بررسی‌هایشان چقدر دقیق بوده است. یک مقدار سیاسی کاری روی این  مسائل اثر گذار بود.

مهاجم تیم ملی در پاسخ به این سوال که باخت امروز ربطی به داور نداشت و چرا این مسئله را بیان می‌کند، تصریح کرد:‌ کسی در این مورد حرفی نزد. داور تاثیری در این مورد نداشت. فقط یک مشکل در مورد صحنه پنالتی بود که مرتضی می‌گفت توپ را ندیدم. در این صحنه یک خطا 50-50 را پنالتی اعلام کرد.

وی در مورد اینکه تیم ملی سال‌هاست در جام ملت‌ها قهرمان نشده و چه کاری باید کرد که تیم ملی قهرمان شود، اظهار داشت: یک اتفاق رخ نداده که 44 سال تیم ملی قهرمان نشده است. باید این مسئله را ریشه یابی کرد. با خیلی از این نفرات ژاپن در رده پایه بازی کردیم. مسائل ساده و پیش پا افتاده مثل امکانات و بازی دوستانه و ... وجود دارد. اتفاقی که روی گل اول افتاد اگر ما بازی دوستانه بیشتر داشتیم می‌ـوانستیم آنجا این اشتباه را کنیم و در این مرحله این مشکل را رقم نخوریم. ژاپن هر دوره در جمع چهار تیم حضور دارد و در جام جهانی به مراحل بالا صعود می‌کند. این روند در ژاپن به صورت اصولی دنبال می‌شود. وقتی ما و کادرفنی از امکانات و بازی دوستانه حرف می‌زنیم اینطور بیان می‌شود که ما زیاده خواه هستیم و به فکر فوتبال هستیم. برای نتیجه گرفتن نیاز به ساختار است که این ساختار می‌تواند پیش پا افتاده باشد. الان 44 سال تبدیل به 48 سال شد و اگر اینطور پیش برویم تبدیل به 100 سال خواهد شد.

نظر بدهید


نام:


ایمیل:


موضوع:


توجه: دیدگاه هایی که حاوی توهین و تهمت و یا فاقد محتوایی که به بحث کمک میکند باشند احتمالا مورد تایید قرار نمیگیرند.